3 דרכים נפלאות לעצב את הבית עם צמחים

בין אם החלטתם לעצב את הבית שלכם בסגנון כפרי או מודרני או שאולי אתם הולכים על סגנון נורדי מינימליסטי אנחנו יכולים להגיד בבטחה שצמחים בבית מכניסים קסם ואסתטיקה שאין שני להם.

נכתב על ידי צמחמד

האמת היא שלרוב האנשים שלא מגיעים מעולם העיצוב קשה להבחין בהבדלים בין כל הסגנונות הקיימים והשיטות הרבות לעיצוב פנים. 

אז בואו נפשט את זה קצת, כשאנחנו מדברים על עיצוב הבית או עיצוב פנים אנחנו מתכוונים לפעולות שנעשות כדי להפוך את הבית שלנו ליותר יפה ונעים מבחינה ויזואלית. 

עיצוב פנים בעזרת צמחים ועצים מעוצבים הפך להיות פתרון להרבה דילמות עיצוביות, כמו איך להכניס צבעוניות לחדר? איך להחיות חדר משעמם? או איך למלא את הפינה הריקה בבית? 

העצה שלי מזה שנים היתה- When in doubt, put a plant in the house
ובתרגום חופשי: אם יש ספק, הכניסו צמח הביתה.

אז הנה כמה טיפים נפלאים לעיצוב הבית עם צמחים:

עציץ אחד עם נוכחות

יתרון מובהק שיש לנו בשימוש בצמחים לעיצוב הבית הוא המגוון הרחב של מידות וגדלים.
כשיש לכם חדר בבית שיש בו יותר מידי חלל ריק ומעט מידי ירוק, עציץ גדול הוא התשובה.

גם בחדרים פחות מרווחים תמיד אפשר למצוא פינות שלא ממש משתמשים בהן ולהכניס צמחיה. דווקא בכך שתניחו באותו איזור עציץ גדול תוכלו להדגיש את הפינה הזו ואף להגדיל את מראה החדר. 

אם לפני כן זה היה איזור ריק שלא שמו לב אליו, אחרי שתשימו בו צמח או עץ מעוצב מרשים הוא יתפוס את תשומת הלב ואף יכול להפוך ולהיות הכוכב של החדר. 

מבחינה עיצובית שימו לב שאתם מתאימים את הגודל של העציץ כך שיהיה הגיוני לגודל של החדר. אם אתם גרים בדירה קטנה ובחדר יש רהיטים נמוכים, תשקלו למקם את הצמח כך שלא יהיה גבוה יותר מהרהיט הגבוה ביותר בחדר. 

אז בייחוד בחדרים שאתם לא רוצים להעמיס עליהם עם הרבה אלמנטים קטנים שימו צמח אחד מהמם שהוא WOW. תוודאו שאתם מניחים את הצמח באיזור בחדר שמגיע אליו מספיק אור מבחוץ או שתעזרו בתאורה מלאכותית.

גוונים וטקסטורות      

בד"כ התמונה הראשונה שעולה בראשנו כשאנחנו חושבים על צמחים בבית זה הצבע הירוק, ובעוד שזה נכון וצבע ירוק הוא באמת ה-צבע שמייצג את עולם הצמחים, קיימים מאות גוונים של ירוק וקיימות גם גרסאות "מגוונות" של צמחים ועצים, ב-מגוון הכוונה ליותר מצבע אחד בעלים או עלים מנוקדים או מפוספסים. בלי הרבה מאמץ אנחנו יכולים ליצור מראה צבעוני ומקושט על ידי שימוש בצבעים השונים של הצמחים.

נקודה נוספת היא שלצמחים יש גם כל מיני מרקמים: חלקים, מחוספסים, עבים או בשרניים. כשמעמידים צמחים ממרקמים שונים אחד ליד השני נוצר מראה מעניין של שכבות וטקסטורות, שזה ההפך ממראה שטוח ומונוכרומי.

גם כאן צריך לקחת בחשבון את הפן העיצובי. חלק מהכיף בעיצוב הוא גם ניסוי וטעייה, תבחנו איך הצמח נראה ליד רהיטים בצבעים שונים, תסתכלו איך צמחים בגוונים שונים נראים כשהם אחד ליד השני, תשנו את המיקום, תחזירו אותם ותבחנו את זה שוב. תבדקו מה נעים לכם בעין ותהנו מהיצירתיות שבעיצוב. 

צמחים מוסיפים בכל מקום

שאלת השאלות בעיצוב בית היא איפה לשים מה? מה יחמיא ומה יגרע? ובכן, אחרי הרבה שנים בתחום אני יכולה להגיד שב100% מהפעמים צמחיה ועצים מעוצבים הוסיפו חן וחמימות.

הם מדגישים את הקיים ומוסיפים לאווירה הנעימה בבית.  

בעולם העיצוב אנחנו רואים שהשימוש בצמחים הפך לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, הקסם שצמחיה מכניסה לכל חדר הביא לכך שכיום כמעט כל מעצב פנים מקצועי מתכנן מיקום לצמחי בית בבתים אותם הוא מעצב.

לכן, כשאתם מעצבים את הבית שלכם ומתלבטים מה יהיה המיקום המושלם עבור הצמח או העץ שלכם, המלצתי היא כל מקום– סלון, מטבח, משרד ואפילו בשירותים. 

לסיכום

עצים וצמחים מעוצבים הולכים יד ביד עם בתים מעוצבים, תחשבו כמה מאמץ אנחנו משקיעים בלעצב את הבית שלנו, על כמה דברים צריך לחשוב: התאמה בין צבעים, בחירת רהיטים, שילוב של נוחות ואסתטיקה והרשימה עוד ארוכה. 

אין ספק שכמעט כל צמח עם עלים ירוקים או פרחים צבעוניים הוא יפה ויוסיף לבית שאין בו צמחיה. אבל, כשאנחנו אומרים עץ מעוצב אנחנו מתכוונים בדיוק לזה- עץ שהשקיעו בעיצוב שלו, במראה הגזע שלו, בעלווה שלו ובעציץ שבו הוא שתול, בעצם הושקעה מחשבה בכל אלמנט שלו כדי שהוא יתאים בול לאן שהוא מיועד- לבית שלכם. 

בהצלחה!

לשיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
אימייל